Endla teater

2017 sügisel läbis Endla teater väga põhjaliku tehnoloogilise uuenduskuuri. Välja vahetati kogu lavamehhaanika, nöörpööning, pöördlava, stanged ja valgussillad. Ehitati ka täiesti uus toite- ja signaalkaablite võrk nii valgustusele, helile, kui ka videosüsteemidele.

Teater on ilmselt kõige nõudlikum paik üldse nii valgustuse, kui automaatika seisukohalt. Süsteem peab olema paindlik ja hõlmama nii üld-, töö-, proovi-, kui ka lavavalgustust, inspitsiendi videosüsteeme, etc.,etc., etc. Ja, mis kõige olulisem – töökindel! Ja seda mitte lihtsalt sõnakõlksuna vaid päriselt, kogu süsteem PEAB töötama ilma tõrgeteta 24/7 x 365!
Projekteerisime valgustuse-, heli-, inspitsiendiside- ja video elektri ning nõrkvoolu kaabelduse ning paigaldasime ja seadistasime saali-, töö-, proovi- ja käiguteede valgustustuse ning otse- ja hämardatavate gruppide lülitamist tüüriva automaatikasüsteemi ja inspitsiendiside seadmed.

Süsteemi osadena kasutasime ETCZero88, ELC, GreenGO tooteid. Vaatamata asjaolule, et tegemist on erinevate tootjate seadmetega, toimib süsteem laitmatult ja tõrgeteata ning seda juba mitmeid aastaid järjest.

Endlas on;